Skupinu Pčelice posjetili su vatrogasci DVD-a Pićan

11. studenoga 2021. | Aktivnosti, Novosti

 Skupinu „Pčelice“ posjetili su vatrogasci DVD-a PIĆAN. Djeca su imala mogućnost razgledati vatrogasno vozilo, spoznati što sve vatrogasci rade, kako se gasi požar, kakvo odijelo nose te od čega se sastoji jedno zaštitno odijelo vatrogasca.

Nakon posjete, djeca su sa svojim odgajateljicama nastavile sa likovno – kreativnim aktivnostima na temu požara i vatrogasaca, izradili su pomoćnu vatrogasnu opremu i rekvizite te osmišljavali dramske igrokaze u kojima su vježbali pozive obavještavanja i opisivanja nesretnih događaja te poziva upomoć. Također, kroz brojne razgovore, slikovnice i priče, djeci se približilo ovo zanimanje kao i važnost vatrogasaca u našem društvu.

 

Ovom prilikom se još jednom zahvaljujemo vatrogascima DVD Pićna koji su vrlo susretljivo približili i dočarali djeci tko su vatrogasci i čime se bave.