Istraživanje rukama u mješovitoj jasličkoj skupini “Medvjedići”

15. svibnja 2023. | Aktivnosti, Novosti

ŠTO MOGU MOJE RUKE?

Cilj ovog sklopa aktivnosti je obogatiti vještine manipuliranja predmetima, vježbe preciznosti, razvoj fine motorike, koncentracije i koordinacije.

 

Svakom djetetu je prirodno istraživati svijet rukama. Dijete tako „Uči čineći“ u izravnom kontaktu s okolinom. Na taj način najlakše zadovoljava potrebu za istraživanjem poticaja koji su mu ponuđeni.

 

Mješovitoj jasličkoj skupini „Medvjedići“ ponuđene su razne umetaljke, neoblikovani materijal, rastresiti materijal (kinetički pijesak, riža), poticaji za imitativne igre u obiteljskom centru (presvlačenje beba, vješanje odjeće), glazbeni centar ( razni instrumenti za sviranje)… Svim ponuđenim materijalima i poticajima djeca imaju mogućnost otvaranja/zatvaranja, nizanja, punjenja/pražnjenja/presipavanja, uočavanje razlika puno/prazno, veliko/malo, tvrdo/mekano, prepoznavanje i istraživanje teksture hrapavo/glatko i zvuka visoki ton/niski ton, glasno/tiho, brzo/sporo.